Pán premiér toto nie je demokracia!

Autor: Matej Števík | 4.3.2018 o 20:58 | Karma článku: 5,11 | Prečítané:  1011x

Udalosti posledných dní, nenechali asi žiadneho občana SR chladným. Vyhlásenia Róberta Fica a jeho reči o demokracií, však pripomínajú znovu len prázdne sľuby a fakt, že pán premiér nevie význam slova demokracia a zneužíva ho. 

Slovenská republika - demokratická krajina

Ale čo v realite znamená demokratická krajina? Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho budúcej manželky dokazujú, že od demokracie má súčasný stav našej republiky veľmi ďaleko. Dnešné prejavy predstaviteľov vlády ma presvedčili o tom, že jediný kto chápe vážnosť situácie je skutočne prezident Andrej Kisska. Je smutné, že ani po takomto ohavnom čine, nie sú schopný naši politici vyvodiť politickú zodpovednosť. Pán premiér sa vo svojom prejave oháňa slovom demokracia. Slovo demokracia v pravom význame znamená vládu ľudu. V realite však hlas ľudu v našej krajine potlačený vždy, keď to nevyhovuje ľuďom pri moci. Ľud sa prejavil pochodmi po prevalení kauzy Bašternák, Gorila a mnohé iné ktoré si vládna strana upiekla. Upiekla si miliónové podvody z daní nás občanov. A posledné dni sa znovu ozýva hlas ľudu. Hlas ktorý žiada aby súčasná vláda skončila na čiernom cintoríne našich politických dejín. To si však nás pán premiér vykladá znovu po svojom ako mu to vyhovuje. 

Otázkou naďalej ostáva kto za túto vraždu môže. Samozrejme väčšine z nás je asi jasné že pokiaľ to nebola náhodná vražda (čomu neverí asi nikto), tak jediný komu pomohlo že Ján Kuciak nebude môcť zverejňovať svoju prácu, sú osoby a skupiny ktorých sa tieto články týkajú. To znamená vychádzajúc z jeho posledného článku vláda SR a talianska mafia. Samozrejme platí, že pokiaľ sa vina nedokáže všetci sú nevinný. Ale jeden vinník je jasný. Vinník ktorý zodpovedá za súčasný stav SR a to je vládna strana na čele s predsedom vlády. 

Pán premiér odstúpte zo svojou vládou. Podľa vašich slov nie je iná alternatíva. Ale ja verím, že je. Vy a vaša vláda je len alternatíva na policajný štát. 

Dôvera k štátu? Smiešne!

Kto dnes verí, že štát sa stará o svojich občanov? Možno tak dámy z vystúpenia Róberta Fica na MDŽ. Nepripomína to tak trochu pána Mečiara? Kto má dnes odvahu ísť nahlásiť korupciu? Osobne by som sa bál viac o svoj život keby tak urobím. Z jediného dôvodu. Kto mi zaručí bezpečie? Pán premiér v reakcií na vyhlásenie prezidenta SR ste sa vyjadrili, že asi nepozná ústavu. Dovoľte mi poznamenať, že vy ste na nej ruku mali, ale asi ste ju nikdy neotvorili. Z jediného dôvodu. V Ústave SR, Druhá hlava, Základné práva a slobody, čl. 12, bod 1 - Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné. Toto právo nám beriete každým dňom keď máte titul premiéra. Ako mi môžete garantovať bezpečnosť keď žiaľ sme si rovný ale aj rovnejší ? Zavraždený novinár niekoľko desiatok dní behal z jedného policajného oddelenia na druhé kvôli trestnému oznámeniu ktoré podal. Ako je to možné? Ako je možné, že mu nebola pridelená ochrana? Pokiaľ padne obvinenie z vašich úst na niektorého politika, polícia a NAKA začne konať expresne rýchlo, povedal by som, že priam do niekoľkých minút je zahájené vyšetrovanie. Prečo tomu nebolo tak aj v tomto prípade? Asi sa snažíte niečo skryť a to jediné z toho čo sa deje vyplýva. Na sociálnej sieti som videl krásny obrázok s dôvodmi pre ktoré v iných krajinách politici odstúpili. Overoval som si tieto dôvody či to tak aj reálne bolo. A predstavte si, bolo. Odstúpenie napríklad za hodinky vysokej sumy ktoré minister dopravy Poľska neuviedol v daňovom priznaní, pokuta za rýchlosť, nevera manželke a podobne. Podľa Vás to čo sa tu deje nie je dôvod na vaše odstúpenie. Pán premiér a odpovedzte na otázku, čo by bol pre vás dostatočný dôvod? Podľa mňa, že ste pánovi B. vyplatili na daniach o 1 000 000 eur menej ako ste mali dohodnuté. Možno ani to nie. 

Žiaľ pokiaľ sa ani po týchto skutočnostiach vláda nezmení a štát bude zneužívať svojich občanov na zárobky a podvody politikov už skutočne pomôže len vzbura. Vzbura celého národa. Pretože ľudia majú toho dosť. Ľudia majú dosť práce za ktorú nemajú adekvátnu mzdu. Majú dosť zničených ciest, nedostavaných diaľnic, vysokých daní, nízkych dôchodkov, zlej zdravotnej starostlivosti, upadajúceho školstva a podobne. Najhoršie je, že máme milióny šikovných ľudí ktorí by toto všetko zmeniť dokázali zlepšiť, len štát im nato nedá priestor, pretože načo investovať do obnovy nemocníc, do platov, do školstva a podobne keď by to ukrátilo zisky vám. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE IVAN MIKLOŠ

Nepobúrila vás Serenina karikatúra? Asi ste normálni

Politická korektnosť je ohrozením slobody.

Píše Matúš Ritomský

Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru

Naozaj nás Čaputová a Štefunko ohrozujú rovnako ako Kotleba?

KOŠICE KORZÁR

Rómky zlákali do Británie. Nútili ich k prostitúcii a predávali Pakistancom

Kšefty s nevestami vynášali aj 3000 eur.


Už ste čítali?